Grónsko – země Inuitů

PŘEHLED K ZÁJEZDU
Doprava: letecky
Ubytování: 10 nocí pod stanem nebo v hostelu – není v ceně zájezdu
Strava: zájezd je bez stravy – co si vzít s sebou
Poč. dní na zájezdu / dovolené 10 / 8
Fyzická náročnost: jednodenní turistika nalehko
Batoh: chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají na ubytování
Nástupní místa: Praha – letiště Václava Havla
Slevy a bonusy: nelze uplatnit – přečtěte si více
Kapacita zájezdu: 8 – 12 osob
FOTOGALERIE
PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Přelet z Prahy do Kodaně.
2. den: Ranní let do grónského Sisimiutu s přestupem v Kangerlussuaqu. Odpolední a podvečerní prohlídka druhého největšího grónského města Sisimiut.
3. den: Celodenní lehká okružní túra údolím hory Nasaasaaq (→ 16 km ↑ 830 m ↓ 830 m)
4. den: Půldenní prohlídka Sisimiutu. Odpoledne přesun do přístavu a nalodění na vyhlídkovou loď. Noc na lodi.
5. den: Celodenní pobřežní plavba do třetího největšího grónského města Illulissat.
6. den: Pěší výlet ledovcovým fjordem, ve kterém volně plují odlomené kry a který je od roku 2004 na seznamu UNESCO a návštěva pozůstatků saqqaqské kultury v údolí Sermemmiut
7. den: Návštěva rodného domu Knuda Rasmussena, nejvýznačnějšího etnografa Grónska, nebo galerie grónských umělců či Zionova kostela. Fakultativní plavba lodí mezi ledovými krami fjordem k ledovci.
8. den: Návrat do osady Kangerlussuaq. Odpočinek u Sondre Stromfjordu, druhého nejdelšího fjordu na světě a relaxace ve městě. Fakultativní výlet na vrcholek Sugar loaf s výhledem na pevninský ledovec, případně túra k radarové stanici nad městem, nebo k jezeru Fergusson.
9. den: Odlet kolem poledne do Kodaně, večerní přílet do města.
10. den: Návrat do České republiky.

gronsko_ledovec

DOPRAVA

Z Prahy přeletíme do Kodaně a odtud přímým letem do grónského Kangerlussuaqu. Odtud přeletíme do města Sisimiut. Odtud poplujeme lodí podél pobřeží do Ilulissatu. Z Ilulisatu následně přeletíme zpět do Kangerlussuaqu. Návrat do ČR probíhá po stejné trase, tedy letecky zpět do Kodaně a další den letecky do Prahy.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování není zahrnuto v ceně zájezdu. U tohoto zájezdu nabízíme ubytování ve dvou variantách. U první varianty – pod stanem – je nutné si pro něj vyhradit ještě cca 2 100 Kč (ekv. 610 DKK). Za tuto cenu budeme spát na vyhrazeném tábořišti u letiště (1 noc), první a poslední noc strávíme na letišti čekáním na let do Grónska a zpět, jednu noc strávíme na trajektu na lehátku a ostatní noci budeme spát na vyhrazených tábořištích, nebo ve volné přírodě, vždy u nějakého vodního zdroje. Druhou variantou je ubytování v hostelech, pro které je nutné si vyhradit ještě cca 10 000 Kč (ekv. 2 900 DKK). Za tuto cenu budeme spát první a poslední noc v hostelu v Kodani, jednu noc strávíme na lodi na lehátku a ostatní noci strávíme v hostelech v Sisimiutu, Ilulissatu a Kangerlussuaqu. 

STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 800 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění zrušení objednaných služeb a další doplňkové připojištění. Kompletní rozsah a informace o pojištění naleznete zde.

Upozorňujeme, že v Grónsku neplatí pojištění v rámci členství v rakouském Alpenvereinu.

PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
1. rezervační záloha – 36 860 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
2. doplatek 13 000 Kč do 18. 7. 2018.

CENA OBSAHUJE: CENA NEOBSAHUJE:
- zpáteční letenka do Kodaně vč. tax a popl. do 3 500 Kč
- zpáteční letenka do Grónska vč. tax a popl. do 22 000 Kč
- letenka do Sisimiutu vč. tax a popl. do 3 500 Kč
- letenku do Kangerlussuaq vč. tax a popl. do 6 000 Kč
- lodní lístek vč. ubytování na lodi
- průvodcovské služby
- organizační služby před zájezdem
- pojištění CK proti úpadku
- ubytování
- strava
49 860,- Kč  |  22.08.2018 - 31.08.2018  |  Rezervovat zájezd


PODOBNÉ ZÁJEZDY

Island - ostrov ohně a ledu

01_Island.jpgTuristika nalehko | pod stan | letecky | 14 dní

Island je magické místo, které láká cestovatele již od pradávna. Usazený v jedné z vulkanicky nejaktivnějších oblastí, se svými majestátními ledovci, termálními prameny, rozeklanými fjordy a bohatou historií, vytváří neuvěřitelnou směsici dojmů a bude útočit na tvoje pocity a vrývat se ti nesmazatelně pod kůži.

29 460,- Kč  |  05.08.2018 - 18.08.2018  |  Detail zájezdu  |  Rezervovat zájezd

Severní Norsko a Finsko - Nordkapp a Lofoty

02_Severni_Norsko.jpgTuristika nalehko | stan nebo chatka | letecky | 10 dní

Severní oblasti Skandinávie jsou odlišné od jejího zbytku. Ve Finsku uvidíš řídké lesy, ale i velká jezera. U nejsevernějšího výběžku Norska, Nordkappu, pak lesy zmizí úplně a nahradí je holá tundra. Tuhle strohost v tvých očích nakonec vystřídá krása a špičaté štíty Lofot, romantické rybářské vesničky a brána polárních expedic, město Tromsø.

26 480,- Kč  |  26.07.2018 - 04.08.2018  |  Detail zájezdu  |  Zájezd aktuálně nelze rezervovat