Island – ostrov ohně a ledu

PŘEHLED K ZÁJEZDU
Doprava: letecky, na Islandu půjčeným autem
Ubytování: 12 nocí ve stanu, jedna na letišti – není v ceně zájezdu
Strava: zájezd je bez stravy – co si vzít s sebou
Poč. dní na zájezdu / dovolené 14 / 10
Fyzická náročnost: jednodenní turistika nalehko
Batoh: chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v autě
Nástupní místa: Praha Florenc
Slevy a bonusy: nelze uplatnit – přečtěte si více
Kapacita zájezdu: 4 – 19 osob
FOTOGALERIE
PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Letecký přesun na Island.
2. den: NP Þingvellir, Gullfoss a Geysir – všechna tři místa tvoří tzv. „Zlatý kruh“ přírodních zajímavostí. V NP Þingvelliru se projdeme po místech, kde se psala historie nejstaršího parlamentu na světe Althing. Navštívíme také legendární Geysir (i mladší sestru Strokurr), který dal název tomuto jevu po celém světě.
3. den: Krátká zastávka u vodopádu Godafoss a návštěva druhého největšího města na Islandu Akureyri s jeho významnou botanickou zahradou.
4. den: Návštěva rybářského městečka Húsavík, kde je možné v moři kolem běžně pozorovat velryby. Pro zájemce fakultativní výlet za velrybami.
5. den: Nenáročná turistika u jezera Mývatnnávštěva kráteru Hverfell o průměru 1 km a oblastí Skútustaðagígar (malé vulkanické krátery přímo na břehu jezera Mývatn) a Dimmuborgir, kde lze vidět lávovou katedrálu, lávové proudy a bahenní sopky.
6. den: Navštěva nejmohutnějšího evropského vodopádu Dettifoss. Nenáročná turistika v oblasti jezera Mývatnnávštěva barevné termální oblasti Hverir, procházka vulkanickým komplexem Krafla a v závěru dne nakoukneme i do jednoho ze sopouchů (Viti) sopky spoutané geotermální elektrárnou.
7. den: Jökulsárlón – jezero plné zářivě modrých ledovcových ker. Cestou zastávka v městečku Höfn a dále odpolední přejezd do oblasti východních fjordů.
8. den: NP Skaftafell – návštěva národního parku, který se nachází na okraji největšího evropského ledovce Vatnajökull a vodopádu Svartifoss (Černý vodopád).
9. den: Pozorování papuchalků a alkounů v oblasti Víku. Návštěva Black beach na jejjižnějším mysu Islandu – pláže s černým lávovým pískem a přírodní rezervace Dyrhólaey.
10. den: Výlet lodí na Vestmannaeyjarské souostroví. Návštěva osídleného ostrova Heimaey. Vystoupáme na aktivní sopku Eldfell. Večer se vrátíme zpět na pevninu.
11. den: Pestrá celodenní túra kolem sopky Eyjafjallajökull (jejíž erupce v roce 2010 zastavila leteckou dopravu v Evropě na několik týdnů) a nedalekým ledovcem. V závěru dne návštěva vodopádu Seljalandsfoss, kde se lze projít za jeho vodní stěnou. Alternativa: Dopolední přesun terénním autobusem do horské vesničky Landmannalaugar, po zbytek dne túra v Duhových horách a koupání v horkém pramenu.
12. den: Návštěva městečka Selfoss, které leží na říčce Ölfusá a je největším městem jižního Islandu, centrem obchodu, služeb a průmyslu. Celodenní výlet do geotermální oblasti Reykjadalur, možnost koupání v přírodních pramenech. Alternativa – pokračování z předchozího dne: Celodenní turistika v Duhových horách. V závěru dne, odjezd terénním autobusem z hor. Přesun do Reykjavíku.
13. den: Reykjavík a Modrá laguna – návštěva geotermálních minerálních lázní a přesun do hlavního a největšího města Islandu.
14. den: Letecký návrat do ČR.

island

DOPRAVA

Z Prahy se přesuneme autobusem na letiště do Drážďan, alternativně do Berlína, odtud letecky na Island. Na Islandu se pak budeme pohybovat půjčeným autem.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování není zahrnuto v ceně zájezdu, je nutné si pro něj vyhradit ještě cca 3 300 Kč (ekv. 17 900 ISK). Za tuto cenu budeme spát v kempech (12 nocí) a jednu noc na letišti při čekání na odlet letadla. V každém kempu je k dispozici minimálně malá kuchyňka, sprcha a umývárna (teplá sprcha bývá v některých kempech placená 300 – 500 ISK) a vždy nějaká zásuvka pro dobíjení baterií.

STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union B stojí na celou dobu zájezdu 336 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění zrušení objednaných služeb a pojištění nákladů na technickou pomoc při záchranné akci. Kompletní rozsah a informace o pojištění naleznete zde.

PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
1. rezervační záloha – 15 460 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
2. doplatek 14 000 Kč do 5. 7. 2018.

CENA OBSAHUJE: CENA NEOBSAHUJE:
- zpáteční letenku vč. tax a poplatků (do 11 400 Kč)
- dopravu z ČR na letiště v Německu
- dopravu autem po Islandu
- tranzitní poplatky a parkovné
- kvalifikovaného průvodce
- informační materiály
- pojištění CK proti úpadku
- ubytování (viz. popis výše)
- pojištění léčebných výloh
- poplatky za teplou sprchu v kempech
- vstupy do památkových objektů a do Modré laguny (+ cca 70 €)
- fakultativní výlet terénním autobusem do Laudmanalogaru (+ cca 60 €)
- fakultativní výlet lodí na Vestmannaeyjarské ostrovy
- fakultativní lodní výlety za velrybami (+ cca 50 €) a mezi ledové kry jezera Jökullsárlón (+ cca 25 €)
29 460,- Kč  |  05.08.2018 - 18.08.2018  |  Rezervovat zájezd


PODOBNÉ ZÁJEZDY

Grónsko - Russellův ledovec

DSC_0508S batohem na zádech | pod stan | letecky | 8 dní

Pro někoho je Grónsko drsnou zemí nahánějící hrůzu, pro někoho ale může být zemí, kde lze zažít dobrodružství a zároveň blahodárný klid. Trek, který zde podnikneme, nás zavede do nespoutané přírody s možností potkat pižmoně. A jistě si budeš do konce života pamatovat zvuk odlamující se ledové stěny, která se tříští ve vytékající řece.

36 240,- Kč  |  19.08.2018 - 26.08.2018  |  Detail zájezdu  |  Rezervovat zájezd

Severní Norsko a Finsko - Nordkapp a Lofoty

02_Severni_Norsko.jpgTuristika nalehko | stan nebo chatka | letecky | 10 dní

Severní oblasti Skandinávie jsou odlišné od jejího zbytku. Ve Finsku uvidíš řídké lesy, ale i velká jezera. U nejsevernějšího výběžku Norska, Nordkappu, pak lesy zmizí úplně a nahradí je holá tundra. Tuhle strohost v tvých očích nakonec vystřídá krása a špičaté štíty Lofot, romantické rybářské vesničky a brána polárních expedic, město Tromsø.

26 480,- Kč  |  26.07.2018 - 04.08.2018  |  Detail zájezdu  |  Zájezd aktuálně nelze rezervovat