Maroko

PŘEHLED K ZÁJEZDU
Doprava: letecky, v Maroku půjčeným autem
Ubytování: 11 nocí v hostelu – není v ceně zájezdu
Strava: zájezd je bez stravy – co si vzít s sebou
Poč. dní na zájezdu / dovolené 12 / 6 (přes Velikonoce)
Fyzická náročnost: jednodenní turistika nalehko
Batoh: chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v autě
Nástupní místa: Praha – letiště Václava Havla
Slevy a bonusy: nelze uplatnit – přečtěte si více
Kapacita zájezdu: 4 – 12 osob
FOTOGALERIE
PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy do města Marrákeš, nocleh v hotelu nebo městském domě.
2. den: Přesun z Marrákeše do Vysokého Atlasu, výprava do okolí Imlilu.
3. den: Celodenní trek pohořím s výhledem na berberské vesničky a vrcholy hor.
4. den: Přejezd z Imlilu přes sedlo Tizi-n-Test ve výšce 2092 m.n.m. Návštěva historické mešity Tin Mal. Odjezd do údolí šafránu, návštěva muzea (pěstování a využití šafránu) nebo kasby (původního opevněného sídla), ve kterém dodnes bydlí místní obyvatelé.
5. den: Z Taliouine do města Zagora v údolí řeky Draa – prohlídka Zagory a přejezd do pouštní oblasti a výlet v okolí osady Mhamid. Podvečerní výlet do pouště.
6. den: Cesta pouštní oblastí až do městečka Tinerhir, návštěva trhu s kořením. Procházka soutěskou Todra, kde vysoké skalní stěny svírají říčku Todra a formují se do zajímavých tvarů.
7. den: Dobrodružný přejezd horskou stezkou do soutěsky Dades. Prohlídka města Ouarzazate. Pro zájemce návštěva filmových ateliérů.
8. den: Přejezd k Ait ben Haddou, kudy kdysi vedla karavanní stezka. Prohlídka ksaru (opevněné vesnice) a agadiru (opevněné sýpky), zrestaurované pod patronátem UNESCO. Horskou stezkou k pevnosti Telouet, krátká prohlídka a přejezd přes hory k největším marockým vodopádům Cascades d´Ouzoud. Posezení u vodopádů, pozorování makaků.
9. den: Celodenní trek různorodou krajinou v okolí vodopádů.
10. den: Essaouira – prohlídka mediny (starého města) s hradbami a výhledem na moře, procházka po trhu, ochutnávka místních specialit.
11. den: Přejezd do Marrakéše, toulky spletitými uličkami mediny s nezapomenutelným trhem, večerní hostina na Djemaa el Fna.
12. den: Odlet do Prahy.

mapa_maroko_fly

DOPRAVA

Do Maroka je přeprava zajištěna  letecky. Po Maroku bude transport probíhat půjčeným autem.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování není zahrnuto v ceně zájezdu, je nutné si pro něj vyhradit ještě cca 2 500 Kč (ekv. 1 000 MAD). Za tuto cenu budeme spát v hostelech (11 nocí). V hostelu je vždy dostupná sprcha, toalety a občas i kuchyňka.

STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union B stojí na celou dobu zájezdu 312 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění zrušení objednaných služeb a pojištění nákladů na technickou pomoc při záchranné akci. Kompletní rozsah a informace o pojištění naleznete zde.

DOPORUČENÁ OČKOVÁNÍ

Pro cestu do Maroka není třeba speciální očkování a není vyžadován mezinárodní očkovací průkaz. Je však doporučováno očkování proti žloutence A, B a břišnímu tyfu.

PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
1. rezervační záloha – 14 480 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
2. doplatek 12 000 Kč do 17. 3. 2019.

CENA OBSAHUJE: CENA NEOBSAHUJE:
- zpáteční letenku vč. tax a poplatků (do max. výše 9 000 Kč)
- transfer z letiště
- přepravu klimatizovaným vozidlem
- českého průvodce
- informační materiály
- pojištění CK proti úpadku
- ubytování
- stravu
- pojištění léčebných výloh
- vstupy do památkových objektů
26 480,- Kč  |  17.04.2019 - 28.04.2019  |  Zájezd aktuálně nelze rezervovat


PODOBNÉ ZÁJEZDY

Paříž - Dakar 4WD

sahara_04.JPGPoznávací s turistikou | letecky | 19 dní

Tento zájezd není pro každého. Hledáme dobrodruhy, kteří by rádi překročili hranici předsudků a hledají skutečné dobrodružství. Cestou zajedeme na jedinečná místa v Maroku a na vlastní kůži okusíš třeba život pouštních Tuaregů. V Mauritánii zase na tebe čekají písečné pláže s vraky starých lodí. Na konci cesty pak spatříš Dakar.

74 980,- Kč  |  21.11.2018 - 09.12.2018  |  Detail zájezdu  |  Rezervovat zájezd