Severní Norsko a Finsko – Nordkapp a Lofoty

PŘEHLED K ZÁJEZDU
Doprava: letecky, v Norsku půjčeným autem
Ubytování: 9 nocí ve stanu
Strava: zájezd je bez stravy – co si vzít s sebou
Poč. dní na zájezdu / dovolené 10 / 8
Fyzická náročnost: jednodenní turistika nalehko
Batoh: chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v mikrobusu
Nástupní místa: Praha – letiště Václava Havla
Slevy a bonusy: nelze uplatnit – přečtěte si více
Kapacita zájezdu: 4 – 8 osob
FOTOGALERIE

celafoto

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy do Tromsø.
2. den: Navštěva finského městečka Kilpisjärvi, které trůní u ledových vod stejnojmenného jezera. Oblast Iso-Malla (jedna z 8 přísných přírodních rezervací Finska) patří mezi populární turistické oblasti – stezka parkem vede na místo, kde se stýkají tři severské státy – Finsko, Norsko a Švédsko. Případně nenáročný výstup na horu Saana (Saanatunturi, 1 029 m), která je považována za nejpůsobivější finskou horu.
3. den: Celodenní turistika ve finském národním parku Pallas-Yllästunturi.
4. den: Návštěva městečka Alta, centra Laponské kultury a pravěkých skalních rytin (památka UNESCO). Přesun na ostrov Magerøya.
5. den: Nenáročná turistika na nejsevernější bod Evropy Knivskjelodden (71° 11’), ve večerních hodinách navštívíme mys Nordkapp, (71° 10’). Pozorování půlnočního slunce nad oceánem.
6. den: Celodenní přejezd na souostroví Lofoty.
7. den: Návštěva unikátního vikingského muzea Lofotr (náčelnický dům, vikingské lodě…). Prohlídka rybářského městečka Henningsvær a vesnice Nusfjord, večerní procházka po pobřeží.
8. den: Návštěva městeček Reine a Å na nejhornatějším ostrově Moskenesøy. Poté zastávka na písečné oceánské pláži u Rambergu, koupání (pro zájemce). Lehká turistika na oceánskou pláž, kde byl natočen film Na sever od slunce. Přejezd k největšímu severskému městu Tromsø.
9. den: Návštěva města Tromsø, nazývaného také „Paříž severu“ (Arktická katedrála, Polární muzeum, centrum Polaria).
10. den: Návrat zpět do ČR.

nor_sever

DOPRAVA

Z Prahy odletíme do Tromsø, s přestupem v Oslu. Po Norsku se budeme pohybovat pronajmutým autem.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování není zahrnuto v ceně zájezdu, je nutné si pro něj vyhradit ještě cca 2 100 Kč (ekv. 605 NOK a 10 EUR) v případě spaní pod stanem (8 nocí v kempu, 1 noc na tábořišti), nebo cca 4 200 Kč (ekv. 1 060 NOK a 137 EUR) v případě spaní v chatkách (9 nocí). V každém kempu je pak k dispozici minimálně malá kuchyňka, sprcha (teplá spracha vetšinou za poplatek 10 NOK) a umývárna a vždy nějaká zásuvka pro dobíjení baterií.

STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union B stojí na celou dobu zájezdu 240 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění zrušení objednaných služeb a pojištění nákladů na technickou pomoc při záchranné akci. Kompletní rozsah a informace o pojištění naleznete zde.

PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
1. rezervační záloha – 13 480 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
2. doplatek 13 000 Kč do 26. 6. 2018.

CENA OBSAHUJE: CENA NEOBSAHUJE:
- zpáteční letenka vč. tax a popl. do 8 500 Kč
- dopravu pronajatým autem vč. pohoných hmot
- tranzitní poplatky a parkovné
- kvalifikovaného průvodce
- informační materiály
- pojištění CK proti úpadku
- ubytování
- vstupy do památkových objektů
- pojištění léčebných výloh

26 480,- Kč  |  26.07.2018 - 04.08.2018  |  Zájezd aktuálně nelze rezervovat


PODOBNÉ ZÁJEZDY

Švédsko - Kungsleden a Kebnekaise

02_Jotunheimen.jpgS batohem na zádech | pod stan | letecky | 12 dní

Vydej se s námi na putování po Královské cestě Kungsleden v severním Švédsku, která prochází jednou z největších evropských oblastí divočiny. Naše putování začne v národním parku Abisko a bude pokračovat až na nejvyšší švédskou horu Kebnekaise (2 103 m). Ve zbylém čase ještě navštívíš norský Narvik s švédskou Kirunu.

18 640,- Kč  |  19.09.2018 - 30.09.2018  |  Detail zájezdu  |  Rezervovat zájezd

Jižní Norsko

06_Norsko55d5ce4423faf.jpgTuristika nalehko | pod stan | autobusem | 14 dní

Norsko je považováno za jednu z nejkrásnějších zemí světa, ohromí tě svou krásou fjordů, ledovců, rašelinišť i dobrým srdcem místních lidí. Zájezd skvělou kombinací turistiky v národních parcích, ale i kulturní historie Lillehammeru, Osla, sloupových kostelů v Ringebu a Lomu. Samozřejmě nesmí chybět Cesta trollů, ani Geirangerfjord.

8 460,- Kč  |  08.07.2018 - 21.07.2018  |  Detail zájezdu  |  Zájezd aktuálně nelze rezervovat