Paříž – Dakar 4WD

PŘEHLED K ZÁJEZDU
Doprava do země / zpět: letecky do Paříže, dále 4WD autem, z Dakaru návrat letecky
Ubytování: 18 nocí v hostelu
Strava: zájezd je bez stravy – co si vzít s sebou
Poč. dní na zájezdu / dovolené 19 / 15
Fyzická náročnost: jednodenní turistika nalehko
Batoh: chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v autě
Nástupní místa: Praha, letiště Václava Havla
Slevy a bonusy: nelze uplatnit – přečtěte si více
Kapacita zájezdu: 2 – 4 osoby
PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z ČR do Paříže
2.-3. den: Přejezd přes Francii a Španělsko;
4. den: Dopolední trajekt z Evropy do Afriky; první seznámení s Marokem, návštěva městečka Chefchaouen a spletitých uliček jeho historické mediny, kde stěny domů mají jemně modrý nádech a nad městem se tyčí impozantní štíty hor.
5. den: Návštěva města Fés, jehož medina (staré město) je od roku 1981 na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Objevíme zde svět řemesel – koželužny, výrobny dek a koberců, keramiky a bubínků. Návštěva unikátních cedrových lesů s makaky.
6. den: První písečné duny Erg Chebbi a město Erfoud. Možnost vyjížďky na velbloudech.
7.-8. den: Cesta pouštní krajinou k dalším písečným dunám u městečka Zagora. Přejezd ke kasbě Aït Benhaddou, nejzachovalejší pevnosti Maroka (dějiště filmů Gladiátor, Princ z Persie).
9. den: Návštěva města Marrákeš, města s opravdovou duší a se známým náměstím Djema el Fna, na kterém můžeme spatřit zaklínače hadů, ale i mnoho dalších zajímavostí.
10. den: Přejezd Vysokého Atlasu nezapomenutelným sedlem Tizi n‘ Test. Cestou návštěva Tinmel, jedné z nejstarších měšit v Maroku (na seznamu UNESCO). Městečko Taliouine, jedna z nejvýznamnějších šafránových oblastí.
11.-12. den: Krátká zastávka v Agadiru a přejezd do národního parku Tamri, rozprostírajícího se na pobřeží Atlantiku. Návštěva městečka Tarfaya, vstupní brány na Západní Saharu (Casa del mar, bývalá obchodní stanice na pobřeží Atlantiku).
13.-14. den: Průzkum pobřeží Západní Sahary, kterému se berbersky říká Tanezruft. Návštěva měst El Aaiún a Boujdour, lodních vraků na pobřeží Atlantiku a travertinových kaskád Oum Dba sebkha. Návštěva Tah sebkha (proláklina cca 60 m pod úrovni moře) nebo návštěva NP Khnifiss, laguny komunikující s Atlantickým oceánem. 
15.-17. den: Překročení hranic do Mauritánie a návštěva písečného národního parku Banc d’Arguin a měst  Nouadhibou a Nuakšott.
18.-19. den: Přejezd do Senegalu a prohlídka hlavního města Dakar, letecký návrat do ČR.

paris-dakar

DOPRAVA

Letecky z Prahy do Paříže. Na cestě zpět letecky z Dakaru do Prahy. Po zbytek cesty je doprava zajištěna terénním autem.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování není zahrnuto v ceně zájezdu, je nutné si pro něj vyhradit ještě cca 4 000 Kč. Za tuto cenu budeme spát v hostelech (18 nocí). V hostelu je vždy dostupná sprcha, toalety a občas i kuchyňka.

STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Každý účastník se bude stravovat z vlastních zásob nebo z místní nabídky, ve městech je možné stravování v restauracích.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 950 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění zrušení objednaných služeb a další doplňkové připojištění. Kompletní rozsah a informace o pojištění naleznete zde.

PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
1. rezervační záloha – 37 490 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
2. doplatek –  37 490 Kč, úhrada do 21. 10. 2018.

CENA OBSAHUJE: CENA NEOBSAHUJE:
- letenku z Prahy do Paříže vč. tax a poplatků (do max. výše 4 000 Kč)
- letenku z Dakaru do Prahy vč. tax a poplatků (do max. výše 10 000 Kč)
- přepravu terénním vozem
- průvodcovské služby českého průvodce
- informační materiály
- organizační služby před zájezdem, zajištění víz
- pojištění CK proti úpadku
- ubytování v hostelu, nebo hotelu
- cestovní pojištění
- vstupy do památek
- stravu
74 980,- Kč  |  21.11.2018 - 09.12.2018  |  Rezervovat zájezd


PODOBNÉ ZÁJEZDY

Island - cesta do divočiny

00_Island_4WDTuristika nalehko | pod stan | letecky | 9 dní
Novinka

Nezapomenutelná cesta do srdce ostrova, při které podnikneme kratší i delší pěší túry v odlehlých a nenavštěvovaných termálních a vulkanicky aktivních končinách. Objevíme ledovcové oblasti s nespoutanou ryzí krajinou plnou vodopádů a sopečného popela. Zažij skutečné dobrodružství mezi ohněm a ledem.

25 460,- Kč  |  01.09.2018 - 09.09.2018  |  Detail zájezdu  |  Rezervovat zájezd