Zimní Island – cesta za polární září

PŘEHLED K ZÁJEZDU
Doprava: letecky, na Islandu půjčeným autem
Ubytování: 4 noci v chatkách – není v ceně zájezdu
Strava: zájezd je bez stravy – co si vzít s sebou
Poč. dní na zájezdu / dovolené 5 / 3
Fyzická náročnost: jednodenní turistika nalehko
Batoh: chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v autě
Nástupní místa: Praha – letiště Václava Havla
Slevy a bonusy: nelze uplatnit – přečtěte si více
Kapacita zájezdu: 4 – 8 osob
FOTOGALERIE
PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Přesun na letiště do Německa, odtud letecky na Island. 
2. den: Městečko Hveragerði a nenáročná túra v oblasti Reykjadalur, což je jedna z nejnovějších geotermálních oblastí na Islandu, koupání. Navštívíme vodopád Gullfoss a také legendární Geysir (i mladší sestru Strokurr), který dal název tomuto jevu po celém světě. V NP Þingvelliru se projdeme po místech, kde se psala historie nejstaršího parlamentu na světe Althing.
3. den: Navštívíme starý termální bazén Seljavallalaug a „Black beach“ na jejjižnějším mysu Islandu – pláže s černým lávovým pískem a přírodní rezervace Dyrhólaey. V závěru dne se navštívíme mohutný vodopád SkogafossSeljalandsfoss, za jehož vodní stěnou se můžete projít.
4. den: Reykjavík a Modrá laguna – návštěva geotermálních minerálních lázní a přesun do hlavního a největšího města Islandu.
5. den: Návrat do ČR (v poledních hodinách).

DOPRAVA

Z Prahy se přesuneme autobusem na letiště do Drážďan, alternativně do Berlína, odtud letecky na Island. Na Islandu se pak budeme pohybovat půjčeným autem.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování není zahrnuto v ceně zájezdu, je nutné si pro něj vyhradit ještě cca 3 000 Kč (ekv. 13 500 ISK). Za tuto cenu budeme spát ve společných chatkách nebo hostelech (3 noci), poslední noc strávíme na letišti čekáním na letadlo. V chatkách bývají klasické nebo patrové postele. V areálu nebo přímo v chatkách je vždy dostupná teplá sprcha, toalety a kuchyňka. Pokud chcete strávit i poslední krátkou noc mimo letiště, můžeme vám zajistit ubytování nedaleko letiště za připlatek cca 1 000 Kč.

STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union B stojí na celou dobu zájezdu 144 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění zrušení objednaných služeb a pojištění nákladů na technickou pomoc při záchranné akci. Kompletní rozsah a informace o pojištění naleznete zde.

O POLÁRNÍ ZÁŘI

Polární záře je jednotné pojmenování světelných jevů, které vznikají v atmosféře ve výškách od 80 do 1000 km, nejčastěji však v ionosféře asi 100 km nad zemí. Polární záře se vyskytují hlavně v polárních oblastech (jižní záře – aurora australis, severní záře – aurora borealis). Mohou mít různý charakter. Někdy jsou spíše tmavé, jindy zářivě červené. Někdy záře jen nehnutě visí na obloze, jindy se dynamicky proměňuje. Při erupci na Slunci dojde k uvolnění mraku částic, který nazýváme slunečním větrem a který je tvořený protony, elektrony a alfa částicemi. Mrak se pohybuje vesmírem (rychlostí řádově 0,1 % rychlosti světla). Některé částice na své cestě dorazí k Zemi a jejímu magnetickému poli. Zemské magnetické pole většinu částic odrazí dál do vesmíru, ale část z nich se v něm zachytí a jsou stáčeny po spirálách směrem k magnetickým pólům Země. Tyto polapené částice slunečního větru se začnou srážet s molekulami v atmosféře a přitom z nich vyrážejí elektrony. Při tomto ději se vytváří viditelné různobarevné elektromagnetické záření, neboli polární záře.

EXTERNÍ ODKAZY NA ZAJÍMAVÁ VIDEA

Krátké video plné polárních září z okolí norského Kirkenes (Vimeo)

PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
1. rezervační záloha – 13 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
2. doplatek 11 960 Kč do 27. 1. 2019.

CENA OBSAHUJE: CENA NEOBSAHUJE:
- dopravu z ČR na letiště v Německu a zpět
- zpáteční letenku vč. tax a poplatků do 8 000 Kč
- pronájem auta včetně paliva
- kvalifikovaného průvodce
- pojištění CK proti úpadku
- ubytování v chatkách cca 4 000 Kč (18 000 ISK)
- vstupy do památkových objektů
- pojištění léčebných výloh
24 960,- Kč  |  27.02.2019 - 03.03.2019  |  Zájezd aktuálně nelze rezervovat